Wydarzenia

powrót

Data wydarzenia: 2 marca 2014

Koncert i liturgia pamięci ofiar Majdanu

W poniedziałek 3 marca mija 40 dni od śmierci pierwszych ofiar tragicznych wydarzeń na Ukrainie. W związku z tym, zgodnie ze wschodnim obyczajem liturgicznym, Związek Ukraińców w Polsce oraz Komitet Obywatelski Solidarności z Ukrainą zachęcają, by okazać solidarność narodowi ukraińskiemu i wspomnieć tych wszystkich, którzy oddali swoje życie za wolność.

W imieniu organizatorów zapraszamy na związane z tym uroczystości:

• W niedzielę 2 marca o godzinie 18.00 w cerkwi greckokatolickiej przy ul. Miodowej 16 odbędzie się uroczysta liturgia poświęcona ofiarom tragicznych wydarzeń na Ukrainie.
• W poniedziałek 3 marca o godz. 19:00 w Teatrze Polskim przy ul. Karasia 2 odbędzie się na koncert i wieczór pamięci poświęcony ofiarom Majdanu (z udziałem m.in. Oleny Leonenko, Olgi Pasiecznik, Daniela Olbrychskiego).

Organizatorami uroczystości są Związek Ukraińców w Polsce oraz Komitet Obywatelski Solidarności z Ukrainą, w którego skład weszło wielu zasłużonych działaczy opozycji demokratycznej (wśród nich m.in. Czesław Bielecki, Zbigniew Bujak, Mirosław Chojecki, Władysław Frasyniuk, Leszek Moczulski, Zofia Romaszewska, śp. Zbigniew Romaszewski, Henryk Wujec i inni), a także zaangażowani we wsparcie Ukrainy Polacy i mieszkający w Polsce obywatele Ukrainy. Więcej informacji o Komitecie można znaleźć na stronie: solidarnosczukraina.pl

Organizatorzy proszą o potwierdzenie udziału w uroczystościach na adres: 40dzien@solidarnosczukraina.pl

powrót

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?