Wydarzenia

powrót

Data wydarzenia: 27 stycznia 2015

Stwórca i/czy twórca – o powołaniu artysty

Na 1Piętrze startuje właśnie projekt Diagnoza Kultury – na początek zapraszamy na cykl debat z udziałem największych polskich artystów. Podczas pierwszego spotkania wraz z Magdaleną Tulli, Markiem Sobczakiem, Eugeniuszem Knapikiem oraz Bartoszem Szydłowskim poszukamy odpowiedzi na pytania: Czego szuka współczesna sztuka? Co mówi nam dzisiaj artysta? Kim jest sam dla siebie? Jaka siła pcha go do tworzenia?

Cykl współorganizuje „Więź”.

Pierwsza debata pt.: „Stwórca i/czy twórca – o powołaniu artysty” odbędzie się we wtorek 27 stycznia 2015 r. o godz. 18.00 na 1Piętrze, miejscu spotkania Centrum Myśli Jana Pawła II (ul. Foksal 11, lok. 30).

Tego wieczoru będziemy gościć:

Magdalenę Tulli – pisarkę
Marka Sobczyka – malarza
Eugeniusza Knapika – kompozytora
Bartosza Szydłowskiego – twórcę teatralnego

Spotkanie poprowadzi Krzysztof Koehler.

Diagnoza kultury to projekt, który ma zadnie spojrzeć na współczesną kulturę i sztukę przez pryzmat nauczania Jana Pawła II. Pytaniami kolejnych spotkań będą m.in.: Czy piękno zawsze wyrasta z dobra? Komu służy sztuka – artysta a dobro wspólne? Sztuka w obliczu Tajemnicy – czy jesteśmy skazani na sakrokicz? O zerwanym przymierzu – o relacji między wiarą a sztuką. W drodze do ponownego spotkania – czy nowy dialog religii i sztuki jest możliwy?

Projekt jest współorganizowany przez: Zachętę – Narodową Galerię Sztuki, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Klub Inteligencji Katolickiej, Fundację Atelier, Fundację Polskiej Sztuki Nowoczesnej, Galerię Propaganda, „Więź” i Duszpasterstwo Środowisk Twórczych.

Debaty będą odbywały się raz w miesiącu.

powrót

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?