Wydarzenia

powrót

Data wydarzenia: 21 stycznia 2016

Czy polska polityka rodzinna sprzyja kobietom?

Zapraszamy serdecznie na kolejne spotkanie w ramach seminarium „Katoliczki i kwestia kobieca”. Tym razem naszym gościem będzie min. Irena Wóycicka, z którą porozmawiamy o tym „Czy polska polityka rodzinna sprzyja kobietom?”. Czwartek, 21 stycznia, godz. 19.00, redakcja „Więzi”.

Irena Wóycicka – ur. 1950. Absolwentka ekonomii Uniwersytetu Warszawskiego. Była działaczką opozycji demokratycznej w czasach PRL. Uczestniczyła w obradach Okrągłego Stołu w zespole ds. gospodarki i polityki społecznej. W latach 1991–1994 była wiceministrem pracy i polityki socjalnej. Od 1997 pracowała w Instytucie Badań nad Gospodarką Rynkową, gdzie kierowała obszarem badań społecznych. W latach 1998–2001 doradzała ministrowi pracy, zasiadała w Radzie Nadzorczej ZUS. W latach 2010–2015 sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP.

Przypominamy, że w tym roku proponujemy naszym seminarzystkom dwie przeplatające się ścieżki: teologiczną i społeczną. W ramach pierwszej będziemy poznawać sylwetki kobiet, które dzięki swojemu intelektowi, działaniu i postawie do dziś są inspiracją dla kolejnych pokoleń katoliczek. Wśród naszych bohaterek są m.in. Dorothy Day, Catherine Doherty, Hanna Arendt czy Natalia Tułasiewicz.

Ścieżka druga to przede wszystkim dyskusje o bieżących problemach społecznych kobiet. W każdym spotkaniu będą uczestniczyli eksperci, którzy będą służyli nam swoją wiedzą i doświadczeniem oraz pomogą wypracować postulaty zmian w interesujących dla nas kwestiach.

Najbliższe spotkanie:
czwartek, 21 stycznia, godz. 19.00,
redakcja „Więzi”, ul. Trębacka 3 w Warszawie

.

powrót

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?