Wydarzenia

powrót

Data wydarzenia: 16 marca 2016

V dni kultury żydowskiej Adlojada

Kultura i profanacje

Radośnie informujemy, że już jutro, tj. 16 marca, rozpoczynają się V dni kultury żydowskiej „Adlojada” w Szczecinie. Szczecińskie Muzuem Narodowe będzie gościć trzydniową imprezę poświęconą kulturze, sztuce i religii, zatytułowaną w tym roku „Kultura i profanacje”. W jej ramach obok licznych wykładów i paneli dyskusyjnych także koncert, wystawa, pokaz filmowy oraz spektakl teatralny. Wśród zaproszonych gości redaktorzy i autorzy „Więzi”, która jest partnerem całego wydarzenia.

W programie wydarzenia znajdzie się dyskusja poświęcona, wydanej nakładem „Więzi”, książce ks. Andrzeja Draguły „Bluźnierstwo. Między grzechem a przestępstwem”, z udziałem samego autora. Innym przedstawicielem naszej redakcji będzie dr Sebastian Duda, który weźmie udział w rozmowie poświęconej najnowszemu numerowi naszego kwartalnika

***

Piąta edycja Dni Kultury Żydowskiej Adlojada podejmuje problematykę profanacji. Przedmiotem zainteresowania uczestników kilku debat będą między innymi znaczące książki, które swoją tematyką dotykają rozmaitych form i postaci bluźnierstwa obecnych w kulturze współczesnej (i dawnej). Profanacja analizowana będzie w kontekście różnych religii i kultur, także lokalnych. Refleksja nad tym zagadnieniem jest ważna z perspektywy toczących się w kraju dyskusji dotyczących wielokulturowości, pamięci i polityki historycznej, a obecnych również w: literaturze, filmie, sztuce, filozofii. W programie obok debat, wykładów także koncert, wystawa oraz spektakl teatralny.

Więcej informacji, jak również program wydarzenia, dostępne na jego stronie fejsbukowej.
V dni kultury żydowskiej: Adlojada
16-19 marca 2016 roku; Muzeum Narodowe w Szczecinie

powrót

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?