Komentarze

wróć do menu komentarzy

wróć do archiwum

blog ogólny

Forum Romanum

blog ogólny
15 kwietnia 2010
Sławomir Sowiński dla KAI

Uniwersytet płacze
– Nasz uniwersytet płacze, rozpacza. Po ludzku nie potrafimy sobie poradzić ze stratą rektora, który był wielkim erudytą i znawcą Pisma Świętego – powiedział o zmarłym tragicznie rektorze Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego pracownik tej uczelni, politolog, członek Zespołu Laboratorium WIĘZI, dr Sławomir Sowiński w rozmowie z KAI.

Ks. prof. Ryszard Rumianek miał zaledwie 63 lata. Zginął w minioną sobotę w katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem. – Był poranek i normalnie prowadziliśmy zajęcia dla studentów zaocznych. W pewnym momencie wszyscy zaczęli się dziwnie zachowywać. Po chwili wiedzieliśmy już o katastrofie. Zawiesiliśmy zajęcia, poprzedzając wszystko krótką modlitwą – wspomina pracownik Instytutu Politologii, który gościł z wykładem w Bydgoszczy.

Dr Sławomir Sowiński dodał, że zmarły rektor zostanie zapamiętany przede wszystkim jako ciepły człowiek i znakomity organizator. Jak powiedział, to dzięki niemu uczelnia stała się prężną i dynamiczną instytucją, znaną w całej Polsce. – Nigdy nie było w nim wielkości i wyniosłości z powodu pełnionej funkcji. Wiem również, że szczególnie umiłował Księgę Ezechiela. Często mówił znajomym, że musi wracać do domu, bo czeka na niego Ezechiel. Ktoś powiedział podczas pożegnania, że na pewno teraz spaceruje z Ezechielem pod rękę i może sobie wszystko wyjaśnić – zakończył.Komentarze:Komentarze niepołączone z portalem Facebook

Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu przez moderatora.

archiwum (236)

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?